Slideshow
Archiwa

Jesień na Błatniej (Błotnym)

PROSZĘ UWAŻNIE PRZECZYTAĆ! INFORMACJA  DLA  RODZICÓW!

Jesień na Błatniej (Błotnym)

Wyjazd  grupy turystycznej  w Beskid Śląski na Błatnią  odbędzie się w dniach 25-26.10.2014r. (sobota – niedziela).
Zbiórka uczestników o godz.7.30 na Pl. Oddz. Młodzieży Powstańczej (PKP). Wyjazd z Katowic do Skoczowa pociągiem    o godz.7.55. Przejazd PKS-em do Górek Wielkich. Powrót do Katowic w niedzielę ok. godz.17.40. Odbiór uczestników obowiązkowy przez opiekunów nastąpi  z miejsca porannej zbiórki.

Trasa piesza: I dzień (sobota) ze Skoczowa  przejazd PKS-em do Górek Wielkich skąd przejście szlakiem zielonym i czerwonym przez Zebrzydkę, Łazek, Czupel, Mały Cisowy, Wielką Cisową na Błatnią obiadokolacja i nocleg  w schronisku.

II dzień ( niedziela): W niedzielę przejście szlakiem niebieskim  przez Przykrą do zapory na w Dolinie Wapienicy.. Przejazd autobusem do Bielska B., powrót pociągiem do Katowic. Modyfikacja trasy w zależności od warunków pogodowych – wariant wejścia na Błatnią szlakiem zielonym z Brenne. Zejście bez zmian. Czas przejścia w sobotę ok. 4,5h, w niedzielę ok.3h.

Podstawowe wyposażenie:

- wygodne obuwie turystyczne za kostkę  / nieprzemakalne lub woreczki foliowe /

- ubranie wielowarstwowe (koszulka, polar lub sweter), wygodne spodnie!

- czapka, rękawiczki

- kurtka przeciwdeszczowa z kapturem

- stuptuty  (ochraniacze na spodnie i buty) – nie obowiązkowe

- kije trekingowe- mile widziane- nie obowiązkowe

W plecaku obowiązkowo!!!!:

- prowiant na cały dzień w sobotę, więcej niż zwykle do szkoły!!!

- prowiant – (produkty) na cały dzień w niedzielę!!!!!

- duży napój w lekkim opakowaniu, czekolada lub batony

- dodatkowe lekkie spodnie (getry), koszulka, skarpety, klapki  lub trampki do schroniska

- śpiwór( pościel płatna indyw. 6,-), lekki kubek, mała latarka

- przybory do higieny, ręcznik

- kieszonkowe

- legitymacja PTTK, książeczka GOT, długopis!

- aktualna legitymacja szkolna! – Wymogi PKP.

 

Zgłoszenia, zgody i wpłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16. 10. 2014r. (czwartek) u opiekuna grupy. Ze względu na konieczność rezerwacji odpowiedniego pociągu , konieczność rezerwacji i przedpłatę w schronisku proszę o terminowe zgłoszenia!  Ilość miejsc ograniczona!

 

 Koszt wyjazdu – 100,-  zawiera:

- koszty podróży PKP,

- koszty podróży MZK, PKS

- opieka przewodnika

- nocleg w schronisku

- obiadokolacja

- ew. ognisko (przy dobrej pogodzie)

Osoby nie będące członkami PTTK doliczają 5,- koszty ubezpieczenia. 

 

- DOKUMENT DO POBRANIA-