Slideshow

Archiwum

Międzyszkolny Turniej Międzykulturowy “Odkrywcy Kultur – Edukacja Międzykulturowa”

Szanowni Państwo,

Uczniowie klasy ósmej, którzy reprezentowali naszą szkołę w turnieju, zdobyli:

PIERWSZE MIEJSCE W KATEGORII ZESPOŁOWEJ !!!
DRUGIE MIEJSCE W KATEGORII INDYWIDUALNEJ !!!

Gratulujemy wszystkim uczniom i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Dnia 23.11 odbył się Międzyszkolny Turniej Międzykulturowy zorganizowany w ramach projektu “Odkrywcy Kultur – Edukacja Międzykulturowa” i współfinansowany przez Wydział Kultury z budżetu Urzędu Miasta Katowice.

W Turnieju brały udział cztery szkoły:
PSP “Szkoła jak Dom”
PSP “Complex of Silesian International Schools”
Zespół Szkół Omega im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach
Prywatna Szkoła Podstawowa Fundacji “Elementarz”

W pierwszej część wydarzenia odbył się wykład oraz warsztaty interaktywne prowadzone przez panią Profesor Halinę Grzymała-Moszczyńską. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat szoku kulturowego podczas dłuższego wyjazdu za granicę.

W kolejnej części odbył się wyczekiwany Międzyszkolny Turniej Międzykulturowy. Każdą ze szkół reprezentowało dwóch uczniów.

W kategorii indywidualnej:
I miejsce zdobyła Zofia Cunningham z PSP “Szkoła jak Dom”
II miejsce zdobył Aleksander Dytkowski z PSP Fundacji “Elementarz”
III miejsce zdobył Adam Łytek z PSP “Complex of Silesian International Schools”

W kategorii zespołowej:
I miejsce zdobyła Prywatna Szkoła Podstawowa Fundacji “Elementarz”
II miejsce zdobyła Prywatna Szkoła Podstawowa “Szkoła jak Dom”
III miejsce zdobyła Prywatna Szkoła Podstawowa “Complex of Silesian International Schools”

turniej

Zawieszenie zajęć do 29.11.2020

Szanowni Państwo,

Od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.

Minister Edukacji i Nauki

Ważny komunikat

Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 24 października 2020 r. w systemie zdalnym

Dokument PDF do pobrania >>> Załącznik-Regulamin

Dzień Nauczyciela

dz-naucz-

Zmiana adresu e-mail od 15.09.2020

Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Katowicach uprzejmie informuje, iż z dniem 15.09.2020 r.przestanie funkcjonować dotychczasowy adres e-mail: szkolapodstawowa@elementarz.edu.pl. Nowy adres e-mail, przez który należy kontaktować się ze szkołą to: sp.katowice@elementarz.edu.pl
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa skrzynkach pocztowych i kontaktowanie się wyłącznie na nowy adres.