Slideshow

Archiwum

O naszej klasie


Spacer po Parku Śląskim


Wycieczka klas IV-VI do Gliwic – radiostacja i palmiarnia


10 maja uczniowie klas 4- 6 uczestniczyli w terenowych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatora z Pracowni Edukacji Żywej w ramach programu „Przyrodnicze Katowice” (współfinansowanego przez WFOŚiGW w Katowicach i gminę Katowice). Warsztaty prowadzone były w okolicznym lesie. Uczniowie mieli możliwość nauczenia się rozpoznawania pospolitych gatunków drzew. Grali w gry terenowe oraz mieli możliwość poznania lasu wszystkimi zmysłami.


6 marca uczniowie klas drugiej i trzeciej wspólnie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Johna F. Kennedy’ego oraz gośćmi z Hiszpanii wyjechali na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą na Jurę Krakowsko – Częstochowską.
Mieliśmy możliwość zobaczenia ruin zamku w Mirowie i Bobolicach.
Zwiedziliśmy Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. Jest to muzeum interaktywne. Poznaliśmy historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Stary Młyn to miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie itd. Zwiedzający mogą samodzielnie wykonywać drobne prace związane z rzemiosłami.
Potem uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych w pracowni Etnojura, gdzie czekała nas wesoła zabawa z naturalnymi, ekologicznymi materiałami. Wierciliśmy, skręcaliśmy i kleiliśmy własne postacie inspirowane postaciami z gier komputerowych. Zabawa była fajna a nasze wytwory wyobraźni zabraliśmy ze sobą.

20170306_134839


WYCIECZKA DO GLIWIC
27.02.br. uczniowie naszej klasy, wraz z kolegami i koleżankami z klasy czwartej i szóstej, udali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl pt,,Niesamowity lot pilota Pirxa”. Ta teatralna wyprawa w Kosmos, osnuta na motywach opowiadań Stanisława Lema, wywarła na uczniach niesamowite wrażenie; szczególnie, że byli oni załogą lotu egzaminacyjnego wspomnianego pilota. Po tej niezwykłej podróży przenieśliśmy się do świata w miniaturze, za sprawą wystawy ,,Kolejkowo”.
Uczniowie podziwiali miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwickiego dworca kolejowego wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Zobaczyli również m.in. życie na wsi, potowarzyszyli turystom podczas górskich wypraw czy podziwiali miasteczko westernowe.
To były niezapomniane chwile!


LODOWISKO ,,SPODEK”


24 lutego uczniowie klasy 4 uczestniczyli w zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Józefa Lompy w Katowicach. Zajęcia dotyczyły Bezpieczeństwa w Internecie a zorganizowane były z okazji Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, pod tytułem „Razem zmieniamy Internet na lepsze!”
Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie wykazali się dużą wiedzą związaną z bezpieczeństwem w sieci.


Uczniowie klasy 4 na lekcjach przyrody, dopełniając wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania przygotowali własnoręcznie potrawy. Wszyscy mogli spróbować wyrobów kolegów.


“Andrzejkowe bajanie” – Przybynów
30.11.2016r. uczniowie klas IV, V,VI udali się na warsztaty do Agrogospodarstwa ,,Pod Skałką” w Przybynowie, by porozmawiać o andrzejkowych wróżbach kiedyś i dziś.
W czasie pobytu uczniowie brali udział w andrzejkowych wróżbach-lanie wosku,serce,kim będę… oraz w andrzejkowym balu. Odbyła się także wizyta w Mini Zoo. Uczniowie odwiedzili również Skansen Wsi Jurajskiej z drewnianą chatą i kuźnią z przełomu XIX i XX wieku.


Kraków to miasto legend… właśnie tam, 17 października, udali się uczniowie klasy piątej wraz z koleżankami i kolegami z klasy czwartej i szóstej. Pierwszy przystanek to Zamek Królewski na Wawelu, który zrobił na uczniach duże wrażenie. Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zachwycił nas Kościół Mariacki, wysłuchaliśmy też sławnego hejnału. Wszystko to w atmosferze niesamowitych opowieści np. O Smoku Wawelskim czy O wieżach Kościoła Mariackiego.

Kolejny przystanek to Multimedialna wystawa Van Gogh Alive, która w innowacyjnej formie przeniosła nas w pasjonujący świat malarstwa Van Gogha. Ta sensoryczna opowieść, połączona z muzyką, była dla nas niesamowitym edukacyjnym przeżyciem.


28 września klasa piąta powitała czwartoklasistów w szkole podstawowej. Cechy tej dobrej zabawy to ekscytujące konkurencje, gry oraz uśmiechy na wszystkich buziach.


 Lekcje przyrody z planem miasta i kompasem.


Na lekcjach przyrody uczyliśmy się jak przesadzać rośliny oraz zakładaliśmy hodowle fasoli.


Z wizytą w klasie I

zwizyta_wklasieI (1) zwizyta_wklasieI (2) zwizyta_wklasieI (3) zwizyta_wklasieI (4) zwizyta_wklasieI (5) zwizyta_wklasieI (6)


 Wielkanoc 2015

sniadanie_wielkanocna (1) sniadanie_wielkanocna (2) sniadanie_wielkanocna (3) wielkanoc 2015 033 wielkanoc 2015 035 wielkanoc 2015 036 wielkanoc 2015 037 wielkanoc 2015 038 wielkanoc 2015 039


Farbowanie jajek

farbowanie_jajek (1) farbowanie_jajek (2) farbowanie_jajek (3) farbowanie_jajek (4) farbowanie_jajek (5)

 


Zaćmienie Słońca

zacmienie_slonca (1) zacmienie_slonca (2)


 Piosenka o bałwanku i jego rodzinie


 Święta tuż tuż…


W naszej klasie


 Mali konstruktorzy


 Wycieczka do Zawoi

 

Piękna, słoneczna i złota jesień w górach, malownicza Zawoja i okolice Babiej Góry to sceneria naszej trzydniowej wyprawy, w której uczestniczyły dzieci z klas 1 – 3.

7 października, pierwszego dnia wycieczki, odwiedziliśmy muzeum zabawkarstwa w Beskidzkim Centrum Zabawkarstwa Ludowego w Stryszawie. Po zwiedzeniu ciekawej wystawy i wysłuchaniu opowieści o historii i sposobach tworzenia drewnianych zabawek, dzieci wzięły udział w warsztatach folklorystycznych: „Malowanie stryszawskich ptaszków”, które prowadzili twórcy ludowi. Uczniowie ozdobili drewniane figurki – powstały z nich barwne i radosne ptaszki. Zanim pojechaliśmy dalej, wspaniale bawiliśmy się na folklorystycznym placu zabaw z drewnianą karuzelą, malowanymi konikami i powozami.

Po południu w Zawoi odwiedzili nas góralscy gawędziarze. Podziwialiśmy ich regionalne stroje, a potem oczarowały nas góralskie legendy, baśnie i opowieści. Oczywiście nie zabrakło też tańców regionalnych i przyśpiewek. Najbardziej wzruszającym momentem tego spotkania było „urocyste, ze hej!”  pasowanie naszych pierwszaków na prawdziwych uczniów.

Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje i wspaniałe przeżycia. Podczas wyprawy do Parku Czarnego Daniela – gospodarstwa, w którym hodowane są jelenie, daniele, owce, lamy i koza, wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści o życiu i zwyczajach jeleni oraz innych zwierząt zamieszkujących park. Podziwialiśmy te niezwykłe zwierzęta również z bliska. Łagodne łanie i danielki okazały się ogromnymi łakomczuchami, a dzieci z radością je karmiły przygotowanym przez gospodarzy pożywieniem.

Tego samego dnia przyjechał do nas garncarz z Rabki. Zdradził nam tajniki swojego rzemiosła, a na swoim tradycyjnym garncarskim kole niemal magicznie wyczarowywał przepiękne naczynia, wazony i misy. Dzieci same mogły się przekonać, jak wielkiej wymaga to wprawy i precyzji, a potem pod okiem garncarza – artysty, samodzielnie tworzyły własne  prace z gliny.

Co jeszcze? Było malowanie na szkle, zabawy, konkurs plastyczny, wspólne śpiewanie, spacery po okolicy i pyszne jedzenie w naszym pensjonacie. Czas minął niewiarygodnie szybko. Jeszcze tylko zwiedzanie i odpoczynek w karczmie „Rzym” w Suchej Beskidzkiej, znanej z legendy o panu Twardowskim i już byliśmy z powrotem… Troszkę zmęczeni i bardzo uśmiechnięci!


Powitanie jesieni

DSC00849 DSC00850 DSC00851 DSC00852 DSC00853 DSC00855 DSC00856 DSC00857


Zajęcia z chustą animacyjną w ramach projektu: Spotkania ze sztuką.


Spotkanie z Mikołajem

mikolajki (2) mikolajki mikolajki (1)


 Dzień wróżb i czarów

andrzejki andrzejki (2) andrzejki (3) andrzejki (4)


Jesienny plener w Łutowcu

lutowiec (4) lutowiec (2) lutowiec (3)