Slideshow

Archiwum

O naszej klasie


     Nasza klasa 

zdjęcie klasowe


Spacer po Parku Śląskim


Wycieczka klas IV-VI do Gliwic – radiostacja i palmiarnia


10 maja uczniowie klas 4- 6 uczestniczyli w terenowych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatora z Pracowni Edukacji Żywej w ramach programu „Przyrodnicze Katowice” (współfinansowanego przez WFOŚiGW w Katowicach i gminę Katowice). Warsztaty prowadzone były w okolicznym lesie. Uczniowie mieli możliwość nauczenia się rozpoznawania pospolitych gatunków drzew. Grali w gry terenowe oraz mieli możliwość poznania lasu wszystkimi zmysłami.


W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu klasa 6 uczestniczyła w zajęciach przygotowanych na Platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę / dawniej Fundacji Dzieci Niczyje.
Przygotowane materiały wykorzystują interaktywne metody edukacyjne.


“Andrzejkowe bajanie” – Przybynów
30.11.2016r. uczniowie klas IV, V,VI udali się na warsztaty do Agrogospodarstwa ,,Pod Skałką” w Przybynowie, by porozmawiać o andrzejkowych wróżbach kiedyś i dziś.
W czasie pobytu uczniowie brali udział w andrzejkowych wróżbach-lanie wosku,serce,kim będę… oraz w andrzejkowym balu. Odbyła się także wizyta w Mini Zoo. Uczniowie odwiedzili również Skansen Wsi Jurajskiej z drewnianą chatą i kuźnią z przełomu XIX i XX wieku.


W ramach edukacji ekologicznej oraz lekcji przyrody klasa 6 udała się do Nadleśnictwa w Katowicach. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia leśnej sali edukacyjnej. W Sali prezentowanych jest wiele ciekawych tematów dotyczących przyrody i leśnictwa naszego regionu, m.in.: specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej, bogactwa zasobów przyrodniczych, ekspozycja dotykowa skór różnych zwierząt, a także “historyczny gabinet Leśniczego”.


Kraków to miasto legend… właśnie tam, 17 października, udali się uczniowie klasy szóstej wraz z koleżankami i kolegami z klasy czwartej i piątej. Pierwszy przystanek to Zamek Królewski na Wawelu, który zrobił na uczniach duże wrażenie. Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zachwycił nas Kościół Mariacki, wysłuchaliśmy też sławnego hejnału. Wszystko to w atmosferze niesamowitych opowieści np. O Smoku Wawelskim czy O wieżach Kościoła Mariackiego.

Kolejny przystanek to Multimedialna wystawa Van Gogh Alive, która w innowacyjnej formie przeniosła nas w pasjonujący świat malarstwa Van Gogha. Ta sensoryczna opowieść, połączona z muzyką, była dla nas niesamowitym edukacyjnym przeżyciem.


Na lekcjach przyrody uczniowie klasy 6 projektowali a następnie budowali modele Układu Słonecznego.


W dniu 24 września 2016r. odbył się rajd górski związany z 25 rocznicą oddania we władanie turystów Wieży widokowej na Baraniej Górze.


WYCIECZKA Z TVS

 

2.06.br. klasa czwarta i piąta udały się do siedziby TVS. Oprowadzającym wycieczkę był Pan Mirosław Riedel. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Studia nr 1, będącego „sercem” stacji. Uczniowie zobaczyli reżyserkę, w której poznali tajniki tworzenia telewizji od strony technicznej, a także przekonali się, jak wygląda proces produkcji. Następnie odbyło się zwiedzanie Studia nr 2, zwanego potocznie „małym studiem”. Uczniowie mieli możliwość zrobienie indywidualnych i grupowych zdjęć pamiątkowych oraz nagrania (zapowiedzenia) prognozy pogody, która została im przekazana w zapisie cyfrowym. Na zakończenie dnia plenerowego wszyscy dobrze się bawili w kinie, podczas filmu ,,Księga dżungli”. To była niesamowita przygoda!


WYSTAWA ,,Dinozaury na żywo”

 9 maja nasza klasa oraz uczniowie klasy czwartej spędzili czas na niesamowitej wystawie-rzeźb i szkieletów dinozaurów w skali 1:1. Można było podziwiać dinozaury ze wszystkich okresów prehistorycznych w scenerii pradawnych lasów. Po tych wyjątkowych przeżyciach uczniowie udali się do interaktywnej strefy zabawy, która również zapewniła im nietuzinkowe doznania.


TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć. Poznaliśmy uroki Tatr, Pienin oraz Zakopanego.


Tajemnice Wielkiej Nocy-Przybynów

21.03.br. uczniowie klas IV i V udali się na warsztaty do Agrogospodarstwa ,,Pod Skałką” w Przybynowie, by porozmawiać o Świętach Wielkiej Nocy. W czasie pobytu uczniowie mogli wymienić się spostrzeżeniami na temat zwyczajów wielkanocnych, brali udział w zajączkowych zabawach, tworzyli kolorowe pisanki, mieli możliwość degustacji babki wielkanocnej. Odbył się także wielkanocny turniej z jajkiem w roli głównej oraz wizyta w Mini Zoo. Uczniowie odwiedzili również  Skansen Wsi Jurajskiej z drewnianą chatą i kuźnią z przełomu XIX i XX wieku.


Dnia 09.03.2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Kobiet. Chłopcy z klas IV i V zorganizowali dla dziewczyn dzień pełen niespodzianek. Był słodki poczęstunek, gry, zabawy i mnóstwo śmiechu.

Na koniec chłopcy złożyli serdeczne życzenia wszystkim Kobietom małym i dużym. Program ten został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, a dziewczyny były bardzo szczęśliwe. Następnie uczniowie klasy IV oraz V udali się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl „Kot w butach”. Przedstawienie było bardzo ciekawe, uczniów zachwyciła przede wszystkim gra aktorska oraz scenografia.


12 lutego naszą szkołę odwiedziła Pani Marta Świtała – ornitolog z wykształcenia i z pasji. Ptakami interesuje się odkąd pamięta i tą szeroką wiedzę starała się przekazać nam podczas warsztatów przyrodniczych zorganizowanych w ramach akcji pod nazwą „Bądź na pTAK!”.

To Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej. Prowadzona jest ona od marca 2014 roku do kwietnia 2016 dzięki dofinansowaniu w ramach: Programu Operacyjnego pn.; „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Ciekawe informacje można znaleźć na stronie: http://www.jestemnaptak.pl/nasze-ptaki


Walentynki

Dnia 12 lutego klasy 4, 5 i 6 w ramach obchodów szkolnych Walentynek wybrały się na łyżwy do Katowic, gdzie wszyscy świetnie się bawili.
Po powrocie do szkoły zostały jeszcze rozdane walentynki.


1 lutego uczniowie klasy 4 i 5 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Pedagogiczną  Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach.

Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w Internecie.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

Hasło tegorocznych obchodów “Lepszy internet zależy od Ciebie!” zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.


Lodowisko


Koncert kolęd.

Klasa 5 wykonała kolędę “Wśród nocnej ciszy”.


Dnia 14 grudnia klasa 5 wraz z klasą czwartą odwiedziła wioskę Świętego Mikołaja w Zatorze


Zagrożenia przyrody – listopad


20 listopada uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, dotyczących projektu “Zielone gry o środowisku” prowadzone przez trenera ze Stowarzyszenia „Ziemia i My” – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej.


18 listopada uczniowie klasy czwartej i piątej wybrali się na wycieczkę do Muzeum Ognia w Żorach. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym interaktywna ekspozycja umożliwia odwiedzającym naukę poprzez zabawę. Zabawa była doskonała, nikt się nie nudził, wszyscy byli bardzo zadowoleni. Cały wyjazd zakończył się spacerem po Rynku w Żorach.


Dzień Niepodległości

IMG_1715 IMG_1720 IMG_1725


Budowa modelu góry na lekcjach przyrody

WP_20150921_001 WP_20150921_002 WP_20150921_003 WP_20150921_004


Dnia 30 września 2015 r. odbyły się otrzęsiny klasy 4, które przygotowała klasa 5. :)


Z nastaniem wiosny zajęcia z przyrody często odbywają się w terenie.

1 2 3 4 5 6


Na lekcjach przyrody uczniowie klasy czwartej poznawali zasady zdrowego odżywiania.

Wszyscy na zajęcia przynieśli przepisy, według których wykonali swoje zdrowe, pełne witamin potrawy. Potem nadszedł czas na wspólną degustację.


Wigilia klasowa

IMG_0703 IMG_0704 IMG_0705


Konkurs piosenki zimowej

IMG_0696 IMG_0700 IMG_0702


Mikołajki

IMG_0638 IMG_0642 IMG_0649 IMG_0650 IMG_0652 IMG_0654 IMG_0656


Andrzejki

IMG_0606 IMG_0608 IMG_0615 IMG_0619 IMG_0623


Konwencja Praw Dziecka

IMG_0590 IMG_0591 IMG_0592 IMG_0593 IMG_0596


Święto Niepodległości

IMG_0565 IMG_0573 IMG_0579 IMG_0583


Halloween

IMG_0546 IMG_0547


Dzień Nauczyciela

dzien_nauczyciela (1) dzien_nauczyciela (2) dzien_nauczyciela (3)


Otrzęsiny

IMG_2540 IMG_2631


Klasa 4 podczas lekcji przyrody. 
Świat pod mikroskopem. Eksperymenty biologiczne.

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w tegorocznej edycji programu “Cambridge English Penfriends”, którego motywem przewodnim był temat “Place where I live” (“Miejsce, w którym mieszkam”).

Penfriends1 Penfriends2 Penfriends3 Penfriends4 Penfriends5


18 lutego 2014 pojechaliśmy do WAROWNI PSZCZYŃSKICH RYCERZY NA BAL KARNAWAŁOWY. Bawiliśmy się świetnie. Królową balu została wybrana Nadia, która otrzymała  koronę oraz srebrne jabłko. W przepięknej  zamkowej komnacie zjedliśmy pysznego dukata. Pogoda w tym dniu nam dopisała więc mogliśmy pobawić się na zamkowym placu zabaw. Chyba zaprosimy do Warowni rodziców, a może uda nam się jeszcze raz razem z klasą przyjechać na szkolny plener?

Warowania kl. III


WALENTYNKI
W TYM DNIU UCZYLIŚMY SIĘ PISAĆ LISTY, UKŁADALIŚMY WALENTYNKOWE WIERSZYKI, WYKONALIŚMY PIĘKNE WALENTYNKOWE SERDUSZKA. NA KONIEC DNIA BAWILIŚMY SIĘ NA WALENTYNKOWEJ DYSKOTECE.

WALENTYNKI (1)WALENTYNKI (2)WALENTYNKI (3)WALENTYNKI (4)WALENTYNKI

 


Klasa III organizuje „Bal gazetowych rycerzy”.

Wykonaliśmy plakat, przygotowaliśmy zaproszenia, gry i zabawy dla klasy I i II.


Wigilia klasowa


Nasza klasa brała udział w konkursie plastycznym „Jaki prezent chciałbym dostać od św. Mikołaja” w ramach projektu: „Szukamy prawdziwego św. Mikołaja” zorganizowanego przez Centrum Kultury w Katowicach im. Krystyny Bochenek oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach. W konkursie wyróżnienie otrzymał:Marcin Olakowski, nagrodę Rektora ASP w Katowicach otrzymał Iwo Ulański. Praca Karoliny została zamieszczona na wystawie.

Mikołaj kl. IIIW grudniu braliśmy udział w  warsztatach „ Świąteczne ozdoby bożonarodzeniowe” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.  


WARSZTATY BŻWARSZTATY BŻ (2) WARSZTATY BŻ (3) WARSZTATY BŻ (4)

ANDRZEJKI

NASZA KLASA W TYM ROKU PRZYGOTOWAŁA DLA KLASY  I i II  DZIEŃ WRÓŻB I CZARÓW ORAZ TAJEMNICZYCH ZAKLĘĆ.

Andrzejki kl. III